Tajna Lazarevog kanjona: Da li je Dalibor pred smrt otkrio da se Dankino telo nalazi u najvećem podzemnom lavirintu Srbije?

|

Srpski istražitelji, policija i Gorska služba spašavanja celog dana imali su poteškoće u pretraživanju Zlotskog kraja, ne bi li pronašli telo ubijene Danke Ilić. Neumorno se istražuje svaki pedalj ovog borskog sela. Na red je došla Zlotska reka, ali i Lazarev kanjon – jedan od najnepreglednijih kompleksa podzemnih tunela u Srbiji.

Neposredno pre toga, tim hitne pomoći s pripadnicima policije došao je pred kuću Dragijevićevih u selu Zlot kod Bora kako bi obavestili porodicu osumnjičenog za ubistvo devojčice da je, nakon što mu je pozilo u policijskoj postaji u Boru gde je bio u pritvoru, preminuo njen mlađi sin Dalibor Dragijević (40).

Dalibor je prema još uvek nezvaničnim informacijama imao infarkt, a telo je poslato na obdukciju u Beograd. Oba brata nalazila su se, zajedno sa ocem, u pritvoru zbog nestanka devojčice. Dejan Dragijević pod optužbom da ju je ugušio nakon što su je službenim autom Vodovoda udarili on i vozač Srđan Janković (50).

Brat Dalibor je prema Dejanovu priznaju sa ocem Radoslavom pomogao da se premesti Dankino telo s divlje deponije. Budući da je policija danas krenula u pretragu ovog vrlo nepristupačnog terena, postavlja se pitanje da li je možda Dalibor, pre nego što je umro, dao naznake da bi telo nesrećne devojčice moglo biti u ovom području.

Pripadnici Specijalističkog tima za spasavanje iz ruševina iz Bora Sektora za vanredne situacije, zajedno sa ostalim pripadnicima Ministarstva unutrašnjih poslova i Gorskom službom spasavanja pretražili su do sada pola trase od 7 kilometara Lazarevog kanjona, uz korišćenje spasilačke specijalne opreme, a u toku je i nastavak pretrage jame iznad kanjona, duboke 70 metara.

Ova lokacija se nalazi na samo tri kilometra od kuće Dragijevićevih, ujedno nedaleko i od Banjskog polja. Sumnja se da, ako su upravo ovde bacili Dankino telo biti gotovo nemoguće pronaći ga.

Zbog strmosti svojih stenovitih litica, ovaj kanjon ni dan danas nije u potpunosti ispitan i poznat je po mnogobrojnim pećinama i jamama. Kanjon je dugačak više od 4,5 km, praktično nemoguć za detaljno pretraživanje jer dubina je na mestima od 300 do 500 metara. Zbog strmine njegovih stenovitih litica, Lazarev kanjon do danas uopšte nije u potpunosti istražen i poznat je po desetinama špilja i jama.

Izvor: kurir.rs