Kvadrat na srpskim planinama otišao na 5.400 evra, dnevni parking 3.000 dinara – sve brže se približavaju prestonici

|

Uporedo sa cenama ski pasa, hotela i ugostiteljskih objekata, ali i apartmana za izdavanje rastu i cene stambenog kvadrata. Tako je sada u određenim kompleksima koji se grade na popularnim kopaoničkim lokacijama, cifra dostigla 5.400 evra po m2.

Čak je i u Beogradu teže naći tako skupe stanove, budući da je aktuelna prosečna cena na ultra popularnom Vračaru – 3.937 po m2, u novogradnji. Dosta odskače Beograd na vodi, gde je prodat najskuplji kvadrat u Srbiji, po ceni od 10.068 evra.

Dakle, naše dve najpopularnije planine se sve brže i više približavaju prestonici.

Na Kopaoniku smo pronašli i dve prelepe, neobične kućice, za sada jedine u zemlji, gde je kvadrat oko 2.500 evra, što je do skoro bio neki maksimum, budući da je cena od 2019. do sada porasla sa 1.500 na 1.900 evra.

– Kao da zimujem u Švajcarskoj! Treba vam 2.000 evra, ako ste skijaš, a za te pare bolje uplatiti neko egzotično putovanja. Smatram da je Kopaonik precenjen i iz principa ne idem tamo više, iako sam skijala kao mala upravo na ovoj planini – kaže D. B. (45).

Ima i onih koji kažu da lokalci i investitori znaju koja klijentela dolazi na Kopaonik, te da imaju pravo da formiraju cene po želji, posebno što goste turiste sa dubljim džepom.

Od ove godine primetna je i pojačana “kontrola” parkiranih vozila oko centra Kopaonika, te su tako “pauk” službe radile punom parom i nosile sve automobile nepropisno parkirane. S druge strane, javna garaža postoji već neko vreme, ali je gosti izgleda zaobilaze u širokom luku.

Da li je razlog tome cena? Vrlo verovatno, budući da dnevna karta košta 3.000 dinara.

Izvor: telegraf.rs