Željko Simić, nekadašnji ministar kulture, upravnik Narodnog pozorišta, član SPS-a, pisac i filozof, bio je jedno od prepoznatljivih imena na kulturno-političkoj sceni devedesetih godina. U javnosti su kružile priče da je pisao govore za tadašnjeg predsednika Slobodana Miloševića, iako to nikada nije zvanično potvrđeno.
Nakon političkih promena 5. oktobra 2000. godine, Simić se gotovo potpuno povukao iz javnosti. Već naredne, 2001. godine, našao se u središtu skandala kada je optužen za krađu nekoliko stotina evra iz stana svog prijatelja, poznatog antikvara Vitora Ristovića, poznatijeg kao Miša Grof.
Tokom naredne dve decenije gotovo da nije bio prisutan u medijima, sve do nedavno, kada se vratio u javnost kao autor knjige Slobodan Cica Perović. Njegovo novo pojavljivanje iznenadilo je mnoge, posebno one koji ga pamte iz burnih devedesetih.
“Moja ‘opčinjenost Slobodanom Cicom Perovićem datira još iz dana mog osnovnog školovanja i ticala se koliko njegove glumačke čarolije, toliko i nekih neobičnih životnih odluka koje su u meni izazivale radoznalost i čuđenje”, rekao je Željko Simić za Večernje novosti.
U pitanju je monografija o čuvenom glumcu Slobodanu Cici Peroviću, koja je izazvala pozitivne reakcije u umetničkim krugovima. Režiser Đorđe Kadijević ocenio je knjigu kao delo koje “nije lako za čitanje – duboka je i mudra”,
dok je glumac Svetozar Cvetković istakao:
“Ovakvu studiju o jednom glumcu do sada nismo sreli”, dodajući da
“svojom preciznošću ostavlja čitaoca zatečenim”.
Izvor: telegraf.rs