Platiš im, a nemaš čime da jedeš – Beograđanka se požalila na uslugu u pekari: Iza svega stoji odluka gazde

|

Drastično poskupljenje nije zaobišlo ni plastične posude i pribor za jednokratnu upotrebu, zbog čega u prodavnicama koje prodaju gotovu hranu ili pak u pekarama i poslastičarnicama koje prodaju kolače “za poneti” morate posebno da naglasite da vam je potreban pribor za jelo ili ga nećete ni dobiti.

Čitateljka Kurira A. M. požalila se redakciji Kurira da je u nekoliko navrata doživela da ostane bez viljuške i nožića, a da su joj kolač koji, kako navodi, kupuje godinu dana u istoj pekari, iako ima fil i preliv, prodavačice samo stavile u kesu jer im je gazda rekao da prištede na kutijicama.

“Duže od godinu dana kupujem istu vrstu kolača u jednoj beogradskoj pekari. Uvek su mi ga uredno pakovali u posudu za jelo, kesu, sa spakovanom salveticom u koju umotaju plastičnu viljušku i nož. Primetila sam da mi je poslednjih nekoliko puta izostao pribor i da dobijam samo salvetu. Mislila sam da devojke to jednostavno zaborave u gužvi. A ipak ne zaboravljaju, već, kako mi je jedna rekla – tako moraju!”, ispričala je Beograđanka koja kaže da je pre nekoliko dana došla u situaciju da joj kolač sa filom i prelivom stave u običnu papirnu kesu:

“Kad sam videla devojku koja tu radi godinama da stavlja moj kolač u kesu, pitala sam je da li može da mi stavi u kutijicu kao i inače. Pogledala je stariju koleginicu, koja je možda šef. Videla sam da je obema neprijatno jer me poznaju. Rekle su mi da će mi ovaj put staviti kolač u kutiju, ali da im je gazda inače rekao da štede na kutijicama i ne daju kutije ni za šta osim za žito jer je plastični materijal poskupeo! Kad sam izlazila, primetila sam da mi nema pribora. S vrata sam samo pitala: “Da li vam je gazda rekao isto i za viljuške?” Samo su klimnule glavom, a ja sam izašla, jer krivica ipak nije na njima”, ispričala je A. M., koja kaže da je inače isti kolač sada skuplji 20 dinara nego lani.

Inače, prerađivači plastike u teškoj su situaciji jer, osim toga što su sirovine poskupele preko 250 odsto, ne mogu da nabave dovoljno polietilena i polipropilena, rekli su ranije iz Privredne komore Srbije.

Izvor: kurir.rs